Smoothie je jedeno perfektné nápojo – jedlo, ktoré vás zároveň aj zasýti a dodajú energiu a potrebné látky na celý deň. Ak to s ním nepreženiete (aj to sa dá), budete sa cítiť sviežo a ľahko. A zásadný bonus navyše – vieme si ich rýchlo a jednoducho pripraviť.

Smoothie – lepšia voľba ako fastfood

Pre prípravu smoothie potrebujete len zeleninu, ovocie, pridať oblininy, oriešky, jogurt, … Ak ste to ešte neskúšali, určite pridajte aj trochu škorice alebo vanilky – smoothie bude dokonalé.

Všetky nápoje je potrebné vypiť do 10 minút od prípravy, pretože hneď  začínajú oxidovať a množstvo enzýmov po tejto dobe začína prudko klesať.

Postup
  1. Všetko spolu do hladka vymixujeme.
  2. Všetko spolu do hladka vymixujeme.
  3. Granátové jablko prekrojíme a vyžmýkame na odšťavovači na citrusy, podobne ako pomaranč. Papáju ošúpeme a ostránime čierne semienka, pokrájame na kocky. Pridáme a šťavu z limety, mandle a pomixujeme.

smoothie

Ak váhate, či použiť napríklad ľanové semienka vedzte, že sú nutrične jedinečné a ponúkajú zložky, ktoré nie sú k dispozícii vo všetkých typoch semien. Sú zdrojom kvalitného tuku, vitamínov, minerálov, podporujú imunitný systém, majú detoxikačný účinok, čistia hrubé črevo a podporujú tvorbu črevnej mikroflóry, zlepšujú trávenie, prečisťujú obličky, normalizujú cukor v krvi, majú antibiotické a antiseptické vlastnosti.