Obľúbený detský šalát alebo zeleninové evergreene detských a školských čias. Jednoduché šaláty z uhorky, paradajky či mrkvy majú radi skoro všetky deti. Ako ich pripravujete vy? Tu je pár tipov na základné recepty.

Detský šalát z mrkvy, uhorky, či paradajky… Ktorý majú vaše deti najradšej?

  1. V poslednom čase sa pri grilovaní vraciam k šalátovým klasikám, ktoré ma sprevádzali detstvom. Nielen v školskej jedálni, ale aj pri obedoch doma nikdy nesmeli chýbať. Čo keby sme si tie najobľúbenejšie šaláty našich mamičiek dnes pripomenuli ? Budeme potrebovať len niekoľko základných surovín, ktoré máme väčšinou doma. Ocot môžeme použiť napríklad jablkový. Šaláty budeme mať hotové za malú chvíľočku.
  2. Šaláty s octovou zálievkou sú skvelé nielen k obedovým menu. U nás si našli miesto aj na stole plnom grilovaných dobrôt. Skvele v lete osviežia a majú ich radi nielen dospelí, ale aj deti. Na počudovanie aj tie si naberú nielen zo sladkého mrkvového, ale rovno z každého trochu.
  3. Ako už je dávno známe, ocot je skvelý pomocník na trávenie. Navýši ocot pomáha s cukrovkou druhého typu a navodzuje pocit sýtosti, čím sa zároveň stáva skvelým pomocníkom pri redukcii váhy. No povedzte, neznie to lákavo? A vôbec, ktorý z nich je váš najobľúbenejší ? Neviete? Tak ich všetky vyskúšajte.
  1. Uhorkový šalát Uhorku dobre umyte a nakrájajte na tenké plátky. Môžete použiť mandolínu, plátky tak budú rovnako hrubé a veľké. Vodu zmiešajte s octom a cukrom. Nakrájanú uhorku zľahka osoľte a okoreňte. Nakoniec ju zalejte pripraveným nálevom a premiešajte.
  2. Paradajkový šalát Paradajky dobre umyte, nakrájajte na štvrtiny (menšie kúsky), cibuľu olúpte a nakrájajte na hrubo. Zmes osoľte a okoreňte. Vodu zmiešajte s octom, cukrom a prilejte k paradajkám. Šalát premiešajte.
  3. Mrkvový šalát s jablkom Mrkva, jablko aj citrón dobre umyte. Mrkvu aj jablko ošúpte a nastrúhajte najemno. Umytý citrón prerežte na polovicu a jednu polovicu odšťavte. Citrónovú šťavu potom prelejte cez jemné sitko k mrkve a jablkám. Šalát zalejte studenou vodou a dochuťte cukrom. Nakoniec ho poriadne premiešajte. Obľúbená je aj verzia s hrozienkami a medom.